Ndërlidhjet

MANILA


Forcat qeveritare filipinase kanë ndërmarrë operacione në tre ishuj jugorë, Jolo, Basilian dhe Mindanao për eliminimin e bazave të grupit të Abu Sayyaf të ndërlidhur me al- Kaidën. Në Filipine janë dislocuar disa qindra trupa amerikane me qëllim të aftësimit të forcave qeveritare për luftimin e grupit të Abu Sayyaf the grupeve tjera terroriste në ate rajon.
XS
SM
MD
LG