Ndërlidhjet

KUVAJT


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, tha para afro 1000 ushtarëve amerikanë në Kuvajt se ata janë në vijën e frontit në luftën kundër terrorizmit.
Rumsfeld tha se “lufta kundër terrorizmit filloi në Afganistan, por nuk do të përfundojë atje”, mirpo ka rrefuzuar të thotë se ku do të jetë beteja e ardhëshme.
Sekretari amerikan i Mbrojtjes arriti Kuvajt e do të qëndrojë edhe në Katar dhe Bahrein, para se të shkojë në Indi dhe në Pakistan.
XS
SM
MD
LG