Ndërlidhjet

KOREA JUGORE/JAPONI


Në kuadër të Kampionatit botëror në futboll Kostarika dhe Turqia përfunduan ndeshjen me rezultat 1 me 1, Meksika mundi Ekuadorin 2 me 1, kurse Japonia mundi Rusinë me rezultat 1 me 0.
Pas humbjes së përfaqësueses së tyre nga Japonia, tifozët e futbollit në Moskë dogjën vetura e thyen dritare të selisë së parlamentit.Në këto tollovi një person ka humbur jetën e 20 janë lënduar.
XS
SM
MD
LG