Ndërlidhjet

XHAMU/INDI


Një civil i Indisë është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur kur trupat e Pakistanit i granatuan disa fshatra në kufirin e Kashmirit.
Luftimet e fundit u shkallëzuan në prag të vizitës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes.
Donald Rumsfeld pritet t’u bëjë presion Nju Delhit dhe Islamabadit, të heqin dorë nga tensionimet luftarake.
XS
SM
MD
LG