Ndërlidhjet

RAMALLAH


Tanket, helikopterët dhe trupat izraelite rrethuan selinë e liderit palestinez, Yasser Arafat në Ramallah, por nuk hyrën brenda sajë.
Zëdhënësi i qeverisë izarelite, Arie Mekel , spjegoi qëllimin e hyrjes së trupave në Ramallah:
“Operacioni jonë në Rammallah është pjesë e përpjekjeve të vazhdueshme për çrrënjosjen e organizatave terroriste dhe terroristëve.Qyteti i Ramallahut është bërë konak i ngrohtë për terrorin sikurse edhe seli e shumë liderëve të këtyre organiszatave terroriste, tha zëdhënësi i qeverisë izraelite.
Operacioni u ndërmor derisa kryeministri izraelit, Ariel Sharon përgatitet për bisedime në Uashington me presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush.
XS
SM
MD
LG