Ndërlidhjet

PRESHEVË


Autoritetet e Beogradit kanë formuar komisionin për ndriçimin e rrethaneve të vrasjes së Agim Abushit nga Miratovci, për të cilin zyrtarët thanë se ishte vrarë dje kur kalonte ilegalisht kufirin Jugosllavi-Maqedoni.
Në komisionin që u formua pas protestës së banorëve të Miratovcit, do të jenë edhe përfaqësues të Misionit vëzhgues të Bashkimit Evropian, të OSBE-së si dhe nga Miratovci.
XS
SM
MD
LG