Ndërlidhjet

DOHA


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld para vizitës në Nju Delhi deklaroi se “ka shenja shpresëdhënëse” se lufta midis Indisë dhe Pakistanirt, do të shmanget.
Duke folur në kryeqytetin e Katarit, Rumsfeld tha se tensionet midis Indisë dhe Pakistanit duket se janë ulur “e jo keqësuar”.
Pesë luftanie të Indisë u larguan nga ujërat detare afër Pakistanit.
XS
SM
MD
LG