Ndërlidhjet

DOHA/KATAR


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, duke folur para trupave të Shteteve të Bashkuara në bazën ajrore Al Udaid në Katar përsëriti akuzat e Uashingtonit se lideri irakian, Saddam Hussein, po zhvillon armë për zhdukje në masë. Ai potencoi dëshirën e Shteteve të Bashkuara për ndryshim regjimi në Irak.
Rumsfeld gjithashtu përsëriti akuzat se Irani ndjekë aramtime për shkatërrim në masë dhe ndihmon terroristë.
XS
SM
MD
LG