Ndërlidhjet

HAGË


Dëshmitari i prokurorisë William Walker, në gjykimin e ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq në Hagë, i hodhi poshtë akuzat se në cilësinë e shefit të Misionit Verifikues e ka ndihmuar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe i ka përgatitur sulmet e NATO-s kundër Jugosllavisë.
Walker i quajti “të pakuptimta” pohimet se viktimat në fshatin Reçak, pasi që ishin vrarë, janë veshur në rroba civile.
Walker sot sërish e konfirmoi se, atë që e kish parë në Reçak e kishte përshkruar si masakër.
XS
SM
MD
LG