Ndërlidhjet

LONDËR/RAMALLAH


Kryeministri izraelit Ariel Sharon sot do të bisedojë me kryeministrin britanik Tony Blair, pas vizitës në Shtetet e Bashkuara, ku presidenti George Bush e mbështeti të drejtën e Izraelit për t’u vetëmbrojtur nga sulmet vetëvrasëse.
Në Ramallah rreth kësaj ka reaguar ministri palestinez i informatave Abbed Rabo.
“Kemi indicie se zoti Bush i ka dhënë pëlqimin Sharonit të vazhdojë me okupimin e Ramallahut, kryeqytetit politik të Autoritetit Palestinez. Kjo përputhet me skemën e Sharonit për përmbytjen e Autoritetit dhe qeverisë së re palestineze" tha Rabbo.
XS
SM
MD
LG