Ndërlidhjet

NJU DELHI


Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se ka patur bisedime konstruktive në Nju Delhi për zbutjen e tensioneve Indi-Pakistan rreth territorit të Kashmirit.
“Mendojmë se hapat e ndërmarrë janë konstruktivë, ndërsa udhëheqësia e Indisë e ka dëshmuar shqetësimin dhe interesimin për zgjidhjen e drejtë të çështjeve”, tha Rumsfeld, pas takimit me kryeministrin Atal Behari Vajpayee.
XS
SM
MD
LG