Ndërlidhjet

PEKIN


Mbi 170 persona raportohet të kenë humbur jetën, kurse mijëra tjerë kanë mbetur pa kulm mbi kokë, pas shirave të shumta që shkaktuan përmbytje të mëdha në Kinën perëndimore.
Vërshimi i lumit Shanksi gjithashtu shkatërroi ura dhe autostrada, kurse dëmtoi 29 hidrocentrale.
XS
SM
MD
LG