Ndërlidhjet

NJU DELHI


Ka indicie se militantët e al Kaidës operojnë përgjatë linjës kufitare që e ndan Kashmirin midis Indisë dhe Pakistanit, tha sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld.
“Duhet të shihet se atje nuk ka infiltrime në kufi, dhe se ato nuk janë akte terroriste. Kjo është në interesin tonë, dhe të mbi 60 vendeve anëtare të koalicionit”, tha Rumsfeld.
Ai e lëvdoi presidentin e Pakistanit Pervez Musharraf për bashkëpunimin me Shtetet e Bashkuara në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG