Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri izraelit Ariel Sharon sot bisedoi me homologun britanik Tony Blair, pas vizitës në Shtetet e Bashkuara, ku presidenti George Bush e mbështeti të drejtën e Izraelit për t’u vetëmbrojtur nga sulmet vetëvrasëse.
Sharon tha se krijimi i shtetit palestinez vjan parasysh vetëm pas përfundimit të plotë të sulmeve palestineze kundër Izraelit, dhe pas një procesi të gjatë paqësor.
XS
SM
MD
LG