Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS/JERUSALEM


Forcat izraelite zgjeruan operacionet në territoret palestineze me bastisjet në Rafah të Brezit të Gazës dhe në qytetin Tubas në Bregun Perëndimor, ku kanë bërë disa arrestime, kurse në konfrontime janë plagosur dy palestinezë dhe dy ushtarë izraelitë.
Kabineti i ri palestinez në Ramallah mban mbledhjen e parë pasi forcat izraelite hoqën rrethimin e selisë së Autoritetit palestinez.
XS
SM
MD
LG