Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova bisedoi në Prishtinë me ministrat e Turizmit dhe Tregëtisë së Shqipërisë, Fatmir Xhafa dhe Maqo Lakrori dhe përshëndeti vendimin e qeverisë shqiptare për liberalizimin e kalimit kufitar për qytetarët e Kosovës, duke vlersuar se këte shembëll mund ta ndjekin edhe vendet tjera fqinje.
Në këte takim është biseduar edhe për mundësinë e ndërtimit të autostradës Prishtinë-Durrës.
Zyrtarët nga Shqipëria biseduan edhe me kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi dhe zëvendës-shefin e UNMIK-ut, Charles Brayshow.
XS
SM
MD
LG