Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aviacioni i koalicionit amerikano-britanik ka bombarduar një “sistem ofenziv komandues dhe kontrollues” irakian në Al- Amrah, në zonën e “fluturimeve të ndaluara” në jug të Irakut, njoftoi Komanda qendrore ushtarake e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG