Ndërlidhjet

BEOGRAD


Uashingtoni dëshiron të bashkëpunojë me Jugosllavinë për nxjerrjen e të akuzuarve për krime të luftës para drejtësisë, por nevoiten edhe hapa të mëtejmë që të shmangen ndëshkimet finansiare në të ardhmen, tha Pierre-Richard Prosper, ambasador i Shteteve të Bashkuara për krime të luftës.
Bashkëpunimi i Jugosllavisë me tribunalin e Hagës po përmirësohet, por disa të akuzuar të rëndësishëm, si Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiq ende janë të lirë, tha Prosper.
XS
SM
MD
LG