Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat izraelite kanë hyrë sot në në qytetet Xhenin dhe Tulkarem në Bregun Perëndimor.
Izraeli tha se inkursioni paraqet përpjekje për kërkimin e militantëve të dyshuar palestinezë.
Sulmet e fundit u ndërmorën në kohën kur Shtetet e Bashkuara punojnë rreth një iniciativë paqësore për Lindjen e Mesme. Pritet që presidenti Bush, javën që vjen ti bëjë publike propozimet e planit.
XS
SM
MD
LG