Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar nga Jugosllavia ta përmirësojë bashkëpunimin me Tribunalin e Hagës ose të rrezikojë humbjen e mbështetjes financiare të Uashingtonit.
Ambasadori amerikan për krimet e luftës Pierre-Richard Prosper i ka thënë presidentit Vojisllav Koshtunica se disa të akuzuar të rëndësishëm, si Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiq ende janë të lirë.
XS
SM
MD
LG