Ndërlidhjet

ROMË


Ish presidenti jugosllav Sllobodan Millosheviq ka transferuar mbi 650 milionë euro në bankat dhe kompanitë e huaja, që janë shfrytëzuar për blerjen e armëve dhe teknologjive të reja, ka transmetuar gazeta italiane Corriere della Sera.
Mjetet janë transferuar gjatë viteve 1992-2000 në bankat dhe kompanitë në Gjermani, Austri, Qipro, Greqi, Luksemburg, Singapur dhe Zvicër.
Në Beograd, ministri i financave i Serbisë Bozhidar Djeliç tha se njerëzit e afërt me Millosheviqin, në llogaritë bankare në Zvicër kanë mbi 9 milionë franga zvicerane.
XS
SM
MD
LG