Ndërlidhjet

SEUL


Ministria e mbrojtjes e Koresë Jugore tha se do t’i lirojë nga shërbimi ushtarak, që zgjat 26 muaj, të gjithë futbollistët e kombëtares, pas fitores së djeshme ndaj Portugalisë dhe hyrjes në të tetën e finales.
Privilegjin do ta shfrytëzojnë vetëm 10 lojtarë, sepse të tjerët tashmë e kanë kryer shërbimin ushtarak.
XS
SM
MD
LG