Ndërlidhjet

ALMA ATA


Në Kazakistan përfunduan manovrat e trupave nga 8 shtete të Komonveltit të Vendeve të Pavarura- Armenisë, Belorusisë, Kazakistanit, Kirgistanit, Rusisë, Taxhikistanit, Moldavisë dhe Ukrainës, që kishin qëllim të luftonin grupet terroriste që ishin dukur në Azinë qendrore vitetve të findit, si tha ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov.
Ministri i Mbrojtjes së Kazakistanit ka thënë se migjithë se situata në rajon është më e mirë në saje të fushatës kundër terrorizmit në Afganistanin fqinj, nuk janë zhdukur të gjitha kërcënimet për rajonin.
XS
SM
MD
LG