Ndërlidhjet

UASHINGTON


Lideri i shumicës në Senatin e Shteteve të Bashkuara, Thomas Dashle, nga radhët e demokratëve, akuzoi Arabainë Saudite se nuk po bën sa duhet për luftimin e terrorizmit.
Dashle foli në mediat amerikane lidhur me një raport se tre operativë të al Kaidës, të gjithë shtetas sauditë të arrestuar muajin e kaluar në Maroko, planifikonin sulme vetëvrasëse kundër luftanijeve amerikane dhe britanike.
Senatori tha se nuk është i bindur se Mbretëria saudite po bën gjithë ate që mundet për luftimin e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG