Ndërlidhjet

JAPONI/KOREA JUGORE


Senegali dhe Spanja u kualifikuan për çerek-finele të Kampionatit botërorë në futboll.
Snegali, në ndeshje të zgjatur, mundi Suedinë me rezultatat 2 me 1, kurse Spanja, pas lojës shtesë dhe penaltive, mundi Irlandën me rezultat 3 me 2.
Lojtarët e Irlandës i huqën tre goditje nga 11 metërshi, kurse ata të Spanjës-2 goditje.
XS
SM
MD
LG