Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez Yasser Arafat tha se hapi i Izraelit për ndërtimin e një muri rrethues përgjatë Bregut Perëndimor paraqet “agresion të tmerrshëm”.
Izraeli dje zyrtarisht e filloi ndërtimin e murit mbrojtës të gjatë rreth 350 kilometra, për të parandaluar infiltrimet palestineze dhe sulmet vetëvrasëse.
Ministri i Mbrojtjes Benjamin Ben-Elizer tha se ndërtimi i murit mbrojtës nuk ka prapavijë politike, por vetëm shërben për t’i mbajtur larg militantët palestinezë.
XS
SM
MD
LG