Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez Jacques Chirac e ka riemëruar kryeministër Jean-Pierre Raffarin, pas fitores bindëse të qendrës së djathtë në zgjedhjet parlamentare.
Raffarin tha se rezultatet e djeshme i japin fund kohabitacionit midis presidencës dhe parlamentit.
XS
SM
MD
LG