Ndërlidhjet

KARAÇI


Shtetet e Bashkuara e kanë rihapur ambasadën në kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad, si dhe konsullatet në Lahore dhe Peshawar.
Të gjitha misionet diplomatike amerikane në Pakistan u mbyllën të premten pas sulmit kundër konsullatës së Shteteve të Bashkuara në Karaçi, që la 12 të vrarë dhe 44 të plagosur.
XS
SM
MD
LG