Ndërlidhjet

KABUL


Mbi gjysma e delegatëve të këshillit të kryepleqve të Afganistanit e kanë lëshuar tubimin e sotëm në shenjë proteste me ecjen e ngadalshme të punimeve dhe mospërfilljen e qëndrimeve opozitare.
Delegatët e lëshuan mbledhjen disa çaste para fjalimit të liderit të rizgjedhur Hamid Karzai.
Ndërkohë, në Bruksel Komisioni Evropian ka bërë publik akordimin e ndihmave prej 9 milionë euro për operacionet humanitare në Afganistan.
XS
SM
MD
LG