Ndërlidhjet

NJU DELHI/ISLAMABAD


Ministria e jashtme e Indisë ka njoftuar se planifikon tërheqjen e një pjese të trupave nga kufiri me Pakistanin.
Zëdhënësi i ministrisë respektive në Pakistan Aziz Ahmad Khan tha se Islamabadi do të përgjigjet në mënyrë reciporoke.
India dhe Pakistani kanë grumbulluar mbi një milion ushtarë përgjatë linjës së kontrollit që e ndan territorin e kontestuar të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG