Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Forcat speciale të Shteteve të Bashkuara kanë vrarë dy pesrona të armatosur, të cilët kishin shtirë kundër tyre, kurse aviacioni amerikan ka sulmuar një kompleks objektesh në dy incidente të veçanta në jug të Afganistanit.
Zëdhënësi i i ushtris amerikane, koloneli Roger King tha se incidentet kanë ndodhur dje tek qyteza, Tarin Kowr dhe Shkin.
Forcat speciale amerikane janë duke gjurmuar në rajonet jugore të Afganistanit për luftëtarë të mbetur taliban dhe al Kaidas.
XS
SM
MD
LG