Ndërlidhjet

SAN FRANCISKO


Korea Jugore, Shtetet e Bashkuara dhe Japonia përfundojnë gjatë ditës bisedimet e filluara dje në San Francisko për koordinimin e politikave të tyre ndaj Koresë Veriore.
Korea Jugore ka shfaqur shpresën se do të përmirësohen raportet midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Veriore.
Shtetet e Bashkuara janë duke konsideruar nëse të dërgojnë zyrtarin e tyre, Jack Pritchard, në Fenian për të vazhduar diskutimet lidhur me programet raketore dhe energjetike- bërthamore të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG