Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian publikoi listën e zezë të zgjeruar të organizatave terroriste që përfshinë edhe pesë grupe palestineze, bashkë me Brigadat e Martirëve al Aksa, pastaj grupin ekstremist ebrej, Kahane Chaiwas, sikurse edhe Forcat Revolucionare të Armatosura Kolumbia, apo FARC.
Qindra individë dhe grupe me lidhje me rrjetin terrorist Al Kaida, tashmë janë futur në ato lista.
XS
SM
MD
LG