Ndërlidhjet

TBILISI


Rreth 6.000 trupa nga 6 vende të NATO-s dhe 9 vende që nuk janë anëtarë të Aleancës vazhduan stërvitjet paqëruajtëse që i filluan dje në Gjeorgji dhe pritet të zgjasin deri nga 28 qershori.
Presidenti Eduard Shevarndnadze tha se stërvitjet e NATO-s janë të rëndësishme për Gjeorgjinë, duke shtuar se Aleancën e sheh si partner të fortë dhe të sigurtë që ndihmonë për ruajtjen e stabilitetit rajonal.
XS
SM
MD
LG