Ndërlidhjet

LONDËR


Ministria britanike e Mbrojtjes njoftoi se gjatë kësaj jave do të kumtojë tërheqien e marincave të stacionuar në Afganistan, ku vepruan në përndjekjen e luftëtarëve të mbetur taliban dhe al Kaidas, sepse misioni tre- mujor i tyre ka skaduar.
Nga fundi i kësaj jave, Britania do t,i dorëzojë Turqisë komandën mbi Forcën Ndërkombëtare të Sigurisë në Kabul.
XS
SM
MD
LG