Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komitete të Kongresit të Shteteve të Bashkuara po mbajnë seanca dëshmishë me dyer të mbyllura lidhur me sulmet terroriste të 11 shtatorit.
Drejtori i CIA-s, George Tenet dhe Drejtori i FBI-së Robert Mueller ishin në mesin e atyre që kanë dëshmuar dje, dhe njoftohet se kanë dhënë përshkrim të hollësishëm lidhur me komplotin e 11 shtatorit kundër Amerikës.
Kryetari i Komiteit për zbulim të Sentatit, Bob Graham, ka thënë se koploti është zier që nga bombardimet e dy ambasadve amerikane në Afrikë në vitin 1998 dhe al Kaids i merr me gjasë tre vite nga koha e identifikimit e deri tek sulimi i cakut.
XS
SM
MD
LG