Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar i administratës promoskovite thotë se në harkun e fundit kohor në Çeçeni janë vrarë 8 ushtaraë rusë nga sulme kryengritësish apo shpërthime minash.
Zyrtari i paidentifikuar ka thënë gjithashtu se trupat ruse kanë granatuar bazat e dyshuara të kryengritësve në Urus-Martan dhe në rajonin e Vedeno.
XS
SM
MD
LG