Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat Izraelite hyrën edhe në disa qyteza palestineze në përgjigje të sulmit të mbrëmshëm vetëvrasës që la 6 të vdekur.
Kryeministri izarelit, Ariel Sharon, duke folur në Kongresion Zionist vjetor në Jerusalem sërish përjashtoi çfarëdo kthimi në bisedime paqësore derisa të ndërpriten sulmet palestineze.
“Ky nuk është sulmi i parë terrorist që kemi parë në Izrael, por është një valë e re në fushatën që vazhdon. Dallimi është se kësaj here prapa tij qëndron Autoritetei palestinez dhe mbështetja nga një bosht i terrorit botëror nga Bagdadi, Teherani, Damasku dhe bin Ladeni, tha kryeministri izraelit.
XS
SM
MD
LG