Ndërlidhjet

TIRANË


Lideri i Partisë Socialiste në pushtet, Fatos Nano dhe lideri i opozitës, Sali Berisha kanë patur takime sy- më- sy në kuadrin e përpjekjeve për arritjen e një marrëveshje për emërin e presidentit të ri të Shqipërisë, për të cilin Parlamenti do të votojë në 24 qershor.
Pas bisdeimeve të sotme, Nano dhe Berisha u deklaruan reporterëve se janë optimistë për një kompromis dhe folën edhe lidhur me proceset e reja të dialogut politik dhe bashkëpunimit midis partive në pushtet dhe atyre në opozitë në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG