Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekeretari i përgjithshëm i OKB-së, Kofi Annan ka shfaqur shpresën se bisedimet e ardhëshëme me zyrtarët e Irakut në Vienë do të jenë “vendimtare” për kthimin e inspektorëve për armatimin në Irak.
Annan është takuar dy herë me zyrtarët irakianë në Nju Jork dhe tha se “nuk mund të bisedohet në pambarim”.
XS
SM
MD
LG