Ndërlidhjet

TIRANË


Liderët e partisë në pushtet dhe opozitës në Shqipëri, Fatos Nano dhe Sali Berisha, kumtuan se janë dakorduar të mbështesin në parlament kandidatin e përbashkët për president shteti.
Kandidati i përbashkët është ambasadori i Shqipërisë në Belgjikë, Artur Kuko, mirpo vetë Kuko nuk ka pranuar të kandidohet dhe për këte ka njoftuar Fatos Nanon dhe Sali Berishën. Ai tha se dëshiron t,i shërbejë Shqipërisë duke punuar në Bruksel e të prpiqet për integrimin e vendit në institucionet evropiane.
Ndërkaq, Sali Berisha u deklaroi reporterëve pas bisedimeve tre-ditëshe me Nanon se kandidatura e Artur Kuko ishte “solucion që i përgjigjet interesave të të gjithë shqiptarëve”.
XS
SM
MD
LG