Ndërlidhjet

RAMALLAH


Deri nga mesdita gjashtë qytete në Bregun perëndimor u riokupuan, kurse armata izraelite pranoi se trupat e saj kishin bërë gabim kur hapën zjarr nga tanke ndaj një grupi palestinezësh në Xhenin, duke vrarë tre fëmijë dhe një të moshuar.
Lideri palestinez, Yasser Arafat duke komentuar zhvillimet tha në Ramallah:
“Ajo që ndodhi sot në Nablus, që akoma ndodhet nën zjarrin e tankeve dhe helikopterëve izraelitë, është pjesë e konspiracionit kur ata deklarojnë se i kanë përfunduar dy faza të operacioneve të tyre ushtarake, me katër të tjera që vijnë”, tha Arafat.
XS
SM
MD
LG