Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld tha se Pakistani ka reduktuar dukshëm infiltrimet e militantëve në territorin e Kashmirit të Indisë dhe këto veprime i kontribuojnë zvogëlimit të moderuar të tensioneve midis dy vendeve që u gjendën buzë luftës.
Sekretari amerikan i Mbrojtjes përsëriti njëherit kritikat e administratës së Shteteve të Bashkuara ndaj Iranit, duke thënë se ai vend kishte lejuar që terroristë al Kaidas të arratiseshin nga Afganistani nëpërmjet kufijve të tij.
XS
SM
MD
LG