Ndërlidhjet

TEHERAN


Së paku 6 persona e kanë humbur jetën dhe mbi 120 janë lënduar nga një tërmet i fuqishëm që sot e goditi Iranin.
Tërmeti prej 5.2 shkallësh të Rihterit i shkatërroi mbi 20 fshatra në perëndim të Teheranit.
XS
SM
MD
LG