Ndërlidhjet

KATMANDU


Ministri e Mbrojtjes e Nepalit tha se 59 maoistë janë vrarë në përleshjet e dy ditëve të kaluara me forcat qeveritare.
Në deklaratën ende të pakonfirmuar, thuhet se Nepali është furnizuar me armë dhe helikopterë nga India.
Kryengritësi maoistë para 6 vitesh i filluan aksionet për rrëzimin e monarkisë dhe vendosjen e rendit komunist.
XS
SM
MD
LG