Ndërlidhjet

BEJRUT


Osama bin Ladeni dhe përkrahësi kryesor i tij Ayman Al-Zawahiri janë gjallë e shëndoshë, kurse rrjeti i tyre Al Kaida është i gatshëm të sulmojë caqe të reja të Shteteve të Bashkuara.
Zëdhënësi i bin Ladenit, Sulaiman Abu Ghaith këto deklarata i bëri në rrjetin televiziv satelitor Al-Jazeera, me ç’rast mori përsipër përgjegjësinë për sulmin vdekjeprurës në një sinagogë në Tunis.
XS
SM
MD
LG