Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti i Izraelit, nën udhëheqjen e kryeministrit Ariel Sharon, është mbledhur sot të diskutojë masat e reja për të shtypur sulmet vetëvrasëse, përfshirë edhe dëbimin e familjeve të sulmuesve nga Bregu Perëndimor.
Raportohet se qeveria e shqyrton mundësinë që familjet e sulmuesve vetëvrasës dhe liderëve të grupeve militante, të deportohen nga Bregu Perëndimor në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG