Ndërlidhjet

TIRANË


Dy liderët kyresorë poltik të Shqipërisë, Fatos Nano dhe Sali Berisha, kanë rënë dakort që kandidati i ri koncesual për president shteti të jetë Alfred Moisiu, ish zëvendës ministër i Mbrojtjes, pasi Atrur Kuko nuk pranoi të kandidohet më parë, njofton televizioni i Tiranës.
Parlamenti i Shqipërisë mblidhet nesër që të votojë për presidentin e ri, por nëse Alfred Moisiu dështon të fitojë tre të pestat e votave nga 140 deputetët edhe në votimin e pestë, atëherë duhet të mbahen zgjedhje të përgjithëshme.
XS
SM
MD
LG