Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryetari i Komitetit të zbulimit pran Senatit të Shteteve të Bashkuara, Bob Graham tha se ai beson që terroristi i kërkuar, Osama bin Laden është gjallë dhe me gjasë fshihet në perendim të Pakistanit, në rajonet nën kontrollin e liderëve fisnorë.
Graham i ka bërë këto komente pas një mesazhi të zëdhënësit të al Kaidës, Sulaiman Abu Ghaith, emituar dje nga rrjeti televiziv Al-Jazeera me seli në Katar, që thoshte se bin Laden dhe këshilltari i tij kryesor, Ayman Al-Zawahri, janë gjallë dhe planifikojnë sulme të reja kundër Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG