Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i përkohshëm afgan, Hamid Karzai thotë se Afganistani, Shtetet e Bashkuara dhe Pakistani duhet të bashkëpunojnë më ngushtë që të kapin Osama bin Ladenin dhe liderët tjerë të dyshuar terroristë.
Karzai i deklaroi televizionit CNN se Bin Ladeni fshifet, por se nuk ka informata specifike se ku mund të ndodhet.
Ai tha gjithashtu se ish lideri i regjimit të dëbuar taliban të Afganistanit, Mullah Omar, është gjallë dhe me gjasë sillet midis Afganistanit dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG